MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Turnaj sa preklopí do štvrťfinále

článok

Hokejové MS 2016 v ruských mestách Moskva a Petrohrad sa blížia ku koncu. Za sebou máme všetky zápasy základných skupín a nasledovať bude vyraďovacia časť.

Základné skupiny priniesli porciu kvalitného hokeja. V oboch mestách sa o špičku tabuľky bojovalo až do úplného konca. V moskovskej časti turnaja si líderskú pozíciu uchmatli hokejisti Česka, v Petrohrade zase túto pozíciu v priamom súboji získali Fíni. Druhé miesta patria domácim Rusom a hokejistom Kanady, tretí skončili Švédi a Nemci. Posledné postupové priečky sa ušli Dánsku a v petrohradskej skupine po veľkom boji aj hráčom USA. Naopak, na úplnom dne tabuľky skončil zostupujúci Kazachstan a Maďarsko, o rok ich nahradia Taliani a Slovinci. 

Svetový šampionát teraz bude mať rýchly spád. Štvrťfinále, semifinále, finále i zápas o tretie miesto prinesú dohromady už iba osem duelov a fanúšikovia si uvedomujú, že hokejové šialenstvo sa potupne končí. Štvrťfinálové boje si ešte užijú obe mestá - v Petrohrade sa vo štvrtok predstavia dvojice Fínsko - Dánsko a Kanada - Švédsko, v Moskve zase odohrajú svoje súboje dvojice Česko - USA a Rusko - Nemecko.

O favoritoch v tejto chvíli ťažko hovoriť, pretože už zápasy základných skupín ukázali veľkú kvalitu svetových špičiek a ak sa tá skombinuje s inými okolnosťami, predpokladať nasledujúci priebeh vyraďovacej časti by bolo veľkým hazardom. Vysoké ciele má každý z celkov, na výborný výsledok si v domácom prostredí trúfajú aj ruskí hokejisti. 

Turnaj bude po dni voľna slúžiacom na presun pokračovať vo štvrtok zápasmi štvrfinále. Piatok prinesie ďalší oddychový deň na presuny do Moskvy, kde sa v sobotu ohrajú semifinálové duely a v nedeľu aj zápas o tretie miesto a finále. Na pondelok si všetci hokejisti i fanúšikoia môžu naplánovať odlet domov.

Program štvrťfinále (19. 5. 2016):
15:15 Česko - USA
15:15 Fínsko - Dánsko
19:15 Rusko - Nemecko
19:15 Kanda - Švédsko