MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

ŠVÉDSKO-ČESKO 3:0

článok

V zápase o bronz je hlavnou otázkou, ktoré z porazených mužstiev v semifinále nájde viac motivácie. Súperi sa na šampionáte stretli v základnej skupine, kedy Švédsko tesne zvíťazilo po samostatných nájazdoch 4:3. Bez streleného gólu sa nedá vyhrať a preto Švédsko oslavuje zisk bronzových medailí.

ŠVÉDSKO - ČESKO 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 5. Lindström (Andersen, Möller), 16. Hjalmarsson (Danielsson, Ekholm), 49. Backlund (Gustafsson, Lindström)

Rozhodcovia: Bulanov (RUS), Ronn (FIN) – Suominen (FIN), Valach (SVK)

Zostavy:

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Erixon, Gustafsson, Burström, Andersen, Nygren – Lindtröm, Möller, Backlund – Järnkrok, Nyquist, Klasen – Lundqvist, Ericsson, Axelsson – Hjalmarsson, Sjögren, Rasmussen – Danielsson.

Česko: Salák (Jakub Kovář) – Němec, Vitásek, Kindl, Jordán, Zámorský, Kolář, Ševc – Červenka, Novotný, Jágr – Sobotka, Klepiš, Hertl – Hudler, Zaťovič, Sekáč – Jan Kovář, Rolinek, Vondrka – Růžička.

Úvod zápasu mal dobrý spád, ako prvý pohrozili Česi, s Jágrovou strelou si Nilsson poradil. O minútu Lindström potiahol puk za bránku, odkiaľ prihrával na dobre postaveného Möllera, no ešte pred ním si puk neštastne tečoval do bránky obranca Zámorský. Nasledovali dve presilovky pre Česko, ale ich hráči toho veľa nevymysleli. Trest prišiel v 16. minúte, kedy štvrtý švédsky útok zahral akciu na jeden dotyk a Hjalmarsson trafil do odkrytej bránky. Druhá tretina, aj keď sa skončila bez gólov, priniesla stupňujúcu snahu Česka o zníženie. Česi hrali tri presilovky, so šancami Jágra, Červenku a Němca si Nilsson poradil. Po dvoch tretinách bol pomer striel 23:15 pre Česko, čo jasne dokumentuje ich snahu. Záverečnú tretinu otvorila šanca Nyquista, Salák bol na mieste. Na opačnej strane ležiaceho Nilssona takmer prekonal Rolínek, švédsky brankár zasiahol hokejkou. V 49. vyšiel Švédom rýchly brejk a Backlund zvýšil na 3:0. Česku sa napriek snahe nepodarilo streliť ani čestný zásah a preto sa po víťazstve 3:0 z bronzu radovalo Švédsko.