MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Staronovým majstrom sveta sa stala Kanada, Rusi bronzoví

článok

Majstrovstvá sveta spoznali majstra sveta i víťaza bojov o konečné tretie miesto.

Rusko - USA 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Góly a asistencie: 7. Vojnov (Kalinin, Širokov), 14. Mozjakin (Daciuk, Orlov), 30. Telegin (Daciuk), 33. Dadonov (Panarin, Šipačov), 36. Panarin (Belov, Čudinov), 54. Mozjakin (Daciuk), 60. Šipačov (Dadonov, Panarin) – 35. Vatrano (Warsofsky, Nelson), 44. Vatrano (Warsofsky)

Rusko: Bobrovskij (Sorokin) – Jemelin, Vojnov, Telegin, Orlov, Čudinov, Belov, Marčenko, Zajcev – Ovečkin, Kuznecov, Ľubimov – Mozjakin (A), Burmistrov, Daciuk (C) – Panarin, Šipačov (A), Dadonov – Širokov, Kalinin, Plotnikov

USA: Kinkaid (41. Condon) – Hanifin, Wideman, McCabe, Murphy (A), Skjei, Warsofsky, Santini – Foligno (A), Matthews, Schroeder – Vatrano, Nelson, Fasching – Larkin, Compher, Motte – Maroon, Hendricks (C), Wood – Connor

Posledný hrací deň odštartoval súboj domáceho Ruska s výberom USA, ktorý mal rozhodnúť o tom, kto si po turnaji na krk zavesí bronzové medaily. O tom, že sa nehralo o „fazuľky“, más presvedčil Vojnov už v 7. minúte, kedy prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Práve gól Vojnova následne naštartoval Rusov tým správnym smerom. Zborná totiž pridala aj ďalšie tri presné zásahy a dokonalým spôsobom tak zaskočila svojho súpera. A hoci ešte hokejisti USA znížili na 1:4 aj 2:5, na tretie miesto nedočiahli. Domáci hokejisti totiž pridali aj 6., respektíve 7. gól a dokonalým spôsobom si tak poistili víťazstvo v zápase o bronz. 

Fínsko - Kanada 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Góly a asistencie: 12. McDavid (Duchene), 60. Duchene (Marchand)

Fínsko: Koskinen (Saros) – Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindell, Kivistö, Ohtamaa – Mik. Granlund, M. Koivu, Komarov – J. Jokinen, A. Barkov, Laine – S. Aho, Koskiranta, Pyörälä – Rantanen, T. Sallinen, Pihlström – J. Lajunen, Pulkkinen

Kanada: Talbot (C. Pickard) – Ch. Tanev, Rielly, Ellis, R. Murray, Cody Ceci, M. Matheson, M. Dumba – Co. McDavid, Duchene, B. Marchand – Ma. Stone, Scheifele, R. O'Reilly – C. Perry, Brassard, Hall – B. Gallagher, S. Reinhart, M. Domi – B. Jenner

Večerný zápas medzi Fínskom a Kanadou ponúkol súboj dvoch najlepších, ktorí si to v priamom boji majú rozdať o titul majstra sveta, respektíve zdolaného finalistu. A keďže ako druhý menovaný nechce skončiť sni jeden z tímov, úvod stretnutia priniesol aktívny hokej. Predovšetkým Kanada sa tlačila do streleckého zakončenia z každej možnej i nemožnej pozície, výsledkom čoho bol gól McDavida. Talentovaný mladík si tak vo finálovom zápase otvoril strelecký účet aj na tomto turnaji. Kanada viedla pomerom 1:0 a keďže už do konca riadnej hracej doby padol len gól do prázdnej bránky, mohla sa potešiť z obhajoby titulu majstra sveta aj v roku 2016.