MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Spoznali sme finalistov majstrovstiev sveta

článok

Po dvojici semifinálových zápasov v Moskve sme spoznali finalistov majstrovstiev sveta. Stali sa nimi hokejisti Fínska a Kanady, Rusko s USA si sily zmerajú v boji o bronz.

Fínsko - Rusko 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Góly a asistencie: 26. Aho (Granlund, Lindell), 36. Jokinen (Laine), 39. Aho (Koskiranta, Koivu) – 3. Širokov (Telegin, Marčenko)

Fínsko: Koskinen (Saros) – Jaakola, Hietanen, Pokka, Lindell, Kivistö, Ohtamaa – Mik. Granlund, M. Koivu, Komarov – J. Jokinen, A. Barkov, Laine – S. Aho, Koskiranta, Pyörälä – Rantanen, T. Sallinen, Pihlström – Lajunen, Pulkkinen

Rusko: Bobrovský (Sorokin) – Vojnov, Jemelin, Orlov, Moziakin, Čudinov, Belov, Zajcev, Marčenko – Širokov, Kuznecov, Ovečkin – Plotnikov, Daciuk, Sannikov – Dadonov, Šipačev, Panarin – Telegin, Kalinin, Ľubimov

Fínsko bolo pred štvrťfinálovým zápasom posledným tímom, ktorý ešte na turnaji neprehral. Aj preto sa od Suomi očakávalo víťazstvo, avšak už rozhodne nie také jednodznačné. Potvrdila to aj prvá tretina, ktorú Rusko vyhralo po góle Sergeja Širokova pomerom 1:0. V prostrednej časti hry ale Fíni pridali na obrátkach a po dvoch presných zásahoch Aha a Jednom góle Jussiho Jokinena viedli nad svojím súperom už 3:1. Suomi si takýto stav postrážili až do konca a stali sa tak prvým finalistom turnaja. Domáce Rusko zaostalo za očakávaniami a zahrá si len o bronz.

Kanada - USA 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Gallagher (Jenner, Reinthart), 19. Marchand (Ceci), 36. Brassard (O'Reilly, Perry), 42. Ellis (Murray, McDavid) – 22. Matthews (Wideman, Larkin), 24. Warsofsky (Nelson, Fasching), 29. Motte (Larkin, Compher)

Kanada: Talbot (Pickard) – Rielly, Tanev, Murray, Ellis, Matheson, Ceci, Dumba – Perry (C), Brassard, Hall – Jenner, Reinhart, Gallagher – McDavid, Marchand, Duchene (A) – O'Reilly (A), Stone, Scheifele – Domi

USA: Kinkaid (Condon) – Hanifin, Wideman, McCabe, Murphy (A), Skjei, Warsofsky, Santini – Foligno (A), Matthews, Schroeder – Vatrano, Nelson, Fasching – Larkin, Compher, Motte – Hinostroza, Hendricks (C), Wood – Maroon

Zámorské semifinálové derby medzi Kanadou a USA prinieslo podľa očakávaní mimoriadne atraktívny hokej, v ktorom sa striedala šanca za šancou. Aj preto Kanada viedla po prvej tretine už 2:0, keď sa gólovo presadil Gallagher aj Marchand. Spojené Štáty americké ale zbrane tak ľahko zložiť nechceli, aj preto sa v priebehu 6 minút dokázali presadiť až trikrát a preklopiť tak misky váh na svoju stranu. Na presné zásahy Matthewsa, Warsofskeho a Motteho ešte do prestávky odpovedal Brassard, ktorý upravil na 3:3. Do poslednej časti riadnej hracej doby vkročila lepšie favorizovaná Kanada. Tá sa zásluhou Ellisa dostala do vedenia 4:3 a keďže sa už stav viac nemenil, práve Kanada sa stala druhým finalistom turnaja.