MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slovensko zaznamenalo v príprave na MS 2016 prvý triumf

článok

V rámci Euro Hockey Challenge sa slovenskí hokejisti presunuli do Francúzska, kde odohrali pred majstrovstvami sveta ďalší prípravný dvojzápas. Hlavný tréner Slovenska Zdeno Cíger sa dva týždne pred odchodom do Ruska potešil aj prvej výhre, jeho zverenci totiž triumfovali v úvodnom dueli.

1. zápas

Slováci odohrali prvý duel v piatok večer v Megéve. Už od úvodného vhadzovania predvádzali na ľadovej ploche vynikajúci výkon a tréner Cíger bol s bojmi o miestenku na šampionát právom spokojný. V 13. minúte musel zo zápasu po narazení na mantinel odstúpiť Réway, ale ako sa neskôr ukázalo, okrem tržnej rany na brade neutrpel žiadne ďalšie zranenia. Po bezgólovej prvej tretine sa slovenským reprezentantom výborný výkon a dominanciu podarilo potvrdiť päť minút po prvej zmene strán. Libor Hudáček na pravej strane vysunul Hrnku, ten si puk potiahol až pred bránku a nechytateľne zakončil. O pár minút neskôr Hudáček našiel aj Draveckého, ktorý pálil spomedzi kruhov a zvýšil už na 2:0 z pohľadu Slovenska. Reprezentanti spod Tatier však napokon ešte pred druhou tretinou dovolili súperovi znížiť, v predposlednej minúte sa presilovkovým tečom presadil Da Costa. V záverečnej časti hry Slovensko svoj náskok a dominanciu potvrdilo, presadili sa ešte Lušňák s Daňom a zverenci trénera Cígera prvýkrát v príprave triumfovali 4:1.

Francúzsko - Slovensko 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 39. Da Costa (Fleury, Dieude-Fauvel) - 25. Hrnka (L. Hudáček), 32. Dravecký (L. Hudáček), 44. Lušňák (Daňo, Dravecký), 57. Daňo (Meszároš)

Rozhodovali: Barcelo, Rauline - Barbez, Goncalves, vylúčení: 4:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1550 divákov

Zostavy:

Francúzsko: Quemener - Moisand, Hecquefeuille, Manavian, Dieude- Fauvel, Janil, Beron - Meunier, Y. Treille, Perret - Fleury, T. Da Costa, S. Treille - Desrosiers, Bozon, Bertrand - Claireaux, Lamperier, Ritz

Slovensko: J. Hudáček - Sekera, Jaroš, Meszároš, Sersen, Graňák, Švarný, Jánošík, Kotvan - Dravecký, Réway, L. Hudáček - Daňo, Viedenský, Cehlárik - Hrnka, Marcinko, Bartánus - Lušňák, Šťastný, Skalický

2. zápas

Druhý z dvojice francúzskych duelov odohrali Slováci v nedeľu popoludní v Grenoble. V prvej tretine nadviazali na výkon z piatkového zápasu a súpera herne prevýšili, čo im vynieslo jednogólový náskok. O ten sa v 11. minúte bekhendovou dorážkou postaral Cehlárik. Francúzsko sa postupne dostávalo do hry a tesne pred koncom tretiny sa chvíľku tešilo aj z vyrovnania, ale arbitri gól pre postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku neuznali. Po prvej zmene strán došlo aj k zmene výkonu zo slovenskej strany. Reprezentanti s dvojkrížom na hrudi výrazne poľavili, čo ich stálo inkasovaný presný zásah a stratu vedenia. Francúzi viac priestoru na ľade uvítali a využili ho aj v záverečnej dvadsaťminútovke, kedy ich do vedenia 2:1 v presilovke poslal jediný úspešný strelec domácich z prvého zápasu Da Costa. Slováci napokon prehru v riadnej hracej dobe odvrátili necelé dve minúty pred koncom Daňovým vyrovnaním. Duel tak dospel do predĺženia, v ktorom mali opäť herne navrch domáci, no o svojom triumfe nerozhodli a nasledovať museli aj samostatné nájazdy. V nich sa Slováci v piatich sériách presadili iba raz, zatiaľ čo Francúzi dvakrát. O rozhodujúci gól sa postaral Bertrand.

Francúzsko - Slovensko 3:2 sn (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 26. S. Treille (Raux, Y. Treille), 49. Da Costa (S. Treille), roz. nájazd Bertrand - 11. Cehlárik (Viedenský, Jaroš), 58. Daňo

Rozhodovali: Garbay, G. Barcelo - Margry, J. Barcelo, vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše Daňo (SR) 10 min. za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 3100 divákov

Zostavy:

Francúzsko: Quemener (31. Hardy) - Moisand, Hecquefeuille, Manavian, Dieude-Fauvel, Janil, Beron, Faure, Raux - Meunier, Y. Treille, Perret - Fleury, T. Da Costa, S. Treille - Berthon, Bozon, Bertrand - Claireaux, Lamperier, Ritz - Desrosiers

Slovensko: Konrád - Meszároš, Sersen, Sekera, Jaroš, Graňák, Švarný, Kozák, Kotvan - Lušňák, Réway, L. Hudáček - Daňo, Viedenský, Cehlárik - Hrnka, Marcinko, Bartánus - Hlinka, Šťastný, Skalický