MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slovensko vstúpilo do turnaja víťazne

článok

Slováci v prvom zápase zdolali rivala z Maďarska

Slovenskí hokejisti odštartovali svoje petrohradské pôsobenie výborne a už od začiatku prvého stretnutia predviedli disciplinovaný výkon. Proti pomerne neznámemu súperovi z Maďarska sa im podarilo po štyroch minútach vybojovať presilovku, počas ktorej v dobrej dorážke nepochodil Bakoš. Zverencov trénera Cígera to však veľmi mrzieť nemuselo, pretože krátko po skončení početnej výhody puk do Rajnovej siete predsa len dostali. Postaral sa o to Marcinko, ktorý na odrazený puk počkal na vnútornom okraji ľavého kruhu a napálil ho za čiaru. V 14. minúte dobrý rozbeh Slovákov mierne spomalilo maďarské vyrovnanie, ale ešte pred prestávkou Jurčo tečoval Sekerovu strelu a puk dostal do bránky. 

Druhá dvadsaťminútovka sa tak začala za stavu 2:1 v prospech slovenského výberu, no skóre sa mohlo rýchlo meniť. Po troch minútach pálil od modrej čiary Meszároš a jeho pokus zastavila iba konštrukcia bránky. Následne urobil dobrú prácu aj Bartánus, ktorý vysunul Dravckého, no ten v bekhende neuspel. Rajna predvádzal v strednej časti stretnutia výborný výkon a ešte v prvej desaťminútovke odolal aj nepríjemnému zakončeniu Graňáka. Napokon však predsa len inkasoval aj tretíkrát, puk za jeho chrbát poslal spred bránky Sekera.

Záverečná časť duelu priniesla z maďarskej strany veľkú bojovnosť a viacero zaujímavých pokusov o vyrovnanie, no našťastie pre Slovákov ani jeden z nich sa úspešne neskončil. Konrád si svoju pozíciu medzi tromi žrďami spoľahlivo zastal a žiadnu drámu nepripustil. Naopak, Maďari to v samom závere skúsili aj hrou bez brankára, ale tá im nevyšla a z hokejky Lušňáka ešte inkasovali na končených 4:1.

Zdeno Cíger, tréner Slovenska: "Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, preto sme radi, že sme vyhrali. Chceli sme úspešný štart, pretože potrebujeme sebavedomie. Súper bol veľmi dobre fyzicky pripravený a hral nepríjemne, čo bol vlastne maďarský plán. Teší ma, že sme dali pár gólov a naopak, mrzia ma zbytočné vylúčenia v závere. Celkovo sme hrali tímovo, disciplinovane a podarilo sa nám vybojovať dobrú výhru."

Rich Chernomaz, tréner Maďarska: "Medzi elitu sme sa vrátili po siedmich rokoch. Ako nováčikovia sme boli v úvode nervózni. Po prvom góle sme síce celkom rýchlo vyrovnali, ale potom sme sa už nepresadili. Bolo to preto, že sa Slováci výborne bránili. Som rád, že sme si zahrali proti top tímu s hráčmi z NHL. Výkon mojich zverencov ma príjemne prekvapil."

Tomáš Jurčo, útočník Slovenska: "Nesmie sa nám stávať, že trochu poľavíme, musíme hrať dobre po celý čas. Dnes sme mali menší výpadok, ale našťastie netrval krátko a zápas sme zvládli. Vo formáci sa mi hralo dobre, s chlapcami sme si rozumeli. Bol to však iba prvý zápas, takže najdôležitejšie je, aby sme vo svojej hre pokračovali aj naďalej."

Tomáš Marcinko, útočník Slovenska: "Maďari neboli ľahkým súperom. Zvlášť po tom, čo s im podarilo vyrovnať. My sme však aj vtedy verili vo svoje sily a dodržiavali sme herný systém, čo sa napokon ukázalo ako správna a víťazná taktika. Po zrážke som ostal trochu otrasený, ale rýchlo som sa z toho dostal a už som v poriadku."

Andrej Sekera, obranca Slovenska: "Myslím, že sme odohrali slušný zápas. Samozrejme, bolo v ňom niekoľko chybičiek, ktorým sa budeme musieť vyvarovať, ale vo všeobecnosti by som povedal, že sme získali dôležité body. Maďari hrali jednoducho a útočne. Sú veľmi pohybliví. Keď sú v tejto kategórii, hokej určite hrať vedia. Dnes to dokázali."


Slovensko - Maďarsko 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly a asistencie: 8. Marcinko (Dravecký, Graňák), 18. Jurčo (Sekera, Marinčin), 36. Sekera (Jurčo), 58. Lušňák (Hrnka) – 14. Banham (Galló, Bartalis) 

Slovensko: Konrád (J. Hudáček) – Meszároš, Sersen (A), Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Jaroš, Švarný – Bakoš, Réway (A), Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Hrnka, Lušňák, Šťastný

Maďarsko: Rajna (Hetényi) – Wehrs, Dudas, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas (C), Garét – G. Nagy, Sofron, Bartalis – Kóger, Galló, Sarauer – Kovács (A), J. Vas (A), Sebök – K. Nagy, Magosi, Banham