MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slovensko už šesťbodové, porazilo aj Francúzsko

článok

Slováci si pripísali aj druhé víťazstvo

Slovensko nevstúpilo do svojho druhého zápasu na šampionáte dobre a veľmi rýchlo inkasovalo z hokejky Perreta. Zverenci trénera Cígera tak tesnú stratu doháňali už po prvej minúte hry, no na vyrovnanie nepotrebovali veľa času a v švrtej minúte kapitán Sekera strelou od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Zápas sa tak začal v podstate od začiatku a výber s dvojkrížom na hrudi mal nárok na opravný štart. Chopil sa ho výborne a v šiestej minúte vybojoval presilovku, aj keď ju využiť nedokázal. Diváci napokon v úvodnej dvadsaťminútovke videli ešte jeden presný zásah, v hre štyroch proti štyrom sa oň strelou spoza kruhov postaral Graňák.

Úvod druhej tretiny sa niesol v pokojnejšom duchu, ani jeden z celkov sa do lepšej streleckej pozície nenatlačil a gól sme tak nevideli. Platilo to aj po 7 minútach hry, keď vypálil Šťastný tak tvrdo, že zlomil svoju hokejku. Gól nepadol ani na opačnej strane klziska, kedy sa na Hudáčka rútil Fleury, avšak brankár Slovenska bol pozorný a puk za svoj chrbát nepustil. Skóre sa menilo až v 35. minúte, kedy sa Martin Bakoš otočil s pukom medzi kruhmi a pomedzi betóny prestrelil dezorientovaného Hueta. Slováci pridali do prestávky ešte jeden presný zásah, keď sa presadil aj Libor Hudáček. Stalo sa tak po tom, čo sa dravý útočník natlačil pred bránku z ľavej strany a po krásnej sťahovačke puk usmernil do odkrytej siete. 

Do tretej tretiny vstúpilo Slovensko s jednoznačným cieľom, a síce udržať si sľubný náskok a nedovoliť súperovi gólovo sa dotiahnuť. Chlapcom spod Tatier sa to darilo, po štyroch minútach hry sa pritom v šanci ocitol Libor Hudáček, ten ale z bezprostrednej blízkosti puk napálil len do obranných radov súpera. Nepresadil sa ani Bartánus, ktorý sa prezentoval zvýšenou aktivitou, pri strele mal ale veľmi málo priestoru, preto gólmana prepáliť nedokázal. To už neplatilo na konci 58. minúty, kedy naskočil z trestnej lavice vylúčený Christián Jaroš, ktorý využil spoluprácu Viedenského s Jurčom a dal výsledku finálnu podobu. Jarošov gól na 5:1 potvrdil ďalší trojbodový zisk Slovenska. 

Patrik Lušňák, obranca Slovenska: "Dostali sme gól, ale v kabíne sme si povedali, že keď inkasujeme prví, nemôžeme vešať hlavy. Predtým to tak bolo, inkasovali sme, dali sme dole hlavy a prehrali sme. Tentokrát to však bolo iné a som rád, že sa nám podarilo otočiť a vyhrať."

Július Hudáček, brankár Slovenska: "V prvých štyroch zápasoch bojujeme o štvrťfinále, takže sme radi, že sme duel zvládli a že sme dokázali odpovedať na rýchly úvodný gól súpera, to bolo veľmi dôležité. Zahrali sme ako tím. Ukázala sa naša sila, potiahli sme to jeden z adruhého. Tri body nás veľmi tešia."

 

Francúzsko - Slovensko 1:5 (1:2, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 2. Perret (Beron) – 4. Sekera (L. Hudáček, Viedenský), 14. Graňák (Dravecký, Lušňák), 35. Bakoš (Meszároš, Sersen), 36. L. Hudáček (Viedenský, Jurčo), 58. Jaroš (Viedenský, Jurčo)

Francúzsko: Huet (41. Hardy) – Auvitu, Trabichet, Beron, Chakiachvili, Janil, Raux, Dieude Fauvel – Fleury, Bellemare (A), Desrosiers – Y. Treille (A), Meunier (C), Perret – S. Treille, Bertrand, Bozon – Claireaux, Ritz, Lamperier – da Costa

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Sersen (A), Meszároš, Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Švarný, Jaroš – Réway (A), Daňo, Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Bartánus, Marcinko – Lušňák, Šťastný, Hrnka