MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slovensko prichádza o hráčov i o šancu postupu

článok

Zverenci Zdena Cígera sú v náročnej pozícii. Pred sebou majú posledné tri zápasy základnej skupiny proti najfavorizovanejším petrohradským súperom.

Slováci odštartovali šampionát v druhom najväčšom meste Ruskej federácie dvomi výhrami, po ktorých mali na svojom konte šesťbodový zisk i optimistické ambície. Potom ale prišli prehry s Nemeckom a Bieloruskom a situácia sa razom skomplikovala. Pred záverečnými stretnutiami s Kanadou, Fínskom a USA sa síce stále nachádzajú na tretej priečke tabuľky, no na postup im už nemusí stačiť ani plný bodový zisk, avšak za istých okolností by im mohlo stačiť aj menej bodov. Všetko bude odteraz závisieť aj od zápasov súperov, do ktorých už Slováci nebudú môcť zasiahnuť.

Aby toho nebolo málo, Slovensko postupne prichádza aj o hráčov, ktorých z hry vyraďujú zranenia. Ako prvý opustil tím tipsportligový zástupca z Košíc Tomáš Hrnka, ktorý utrpel zranenie kľúčnej kosti, odletel na Slovensko a tam sa podrobí ďalším vyšetreniam. Druhú stratu zaznamenali reprezentanti v defenzíve počas posledného zápasu s Bieloruskom. V ňom došlo k nepríjemnému nárazu Michala Sersena na mantinel. "Nevidel som celkom presne, čo sa tam stalo, ale vyzeralo to veľmi nepríjemne," vyjadril sa na pozápasovej tlačovej konferencii hlavný tréner Slovenska Zdeno Cíger. Po neskorších vyšetreniach sa ukázalo, že Sersen utrpel zlomeninu v oblasti členka a medzičasom sa už aj podrobil operácii. Takisto ho čaká predčasný transport na Slovensko, ktorému sa navyše nevyhne ani útočník Andrej Šťastný, ktorý má po poslednom stretnutí odtrhnutú šľachu prsného svalu.

Slovensko má teda pred sebou dva dni voľna a náročnú situáciu. Štvrtok navyše reprezentanti tréningom nevyplnia. "Od hokeja si teraz musíme apsoň na jeden deň oddýchnuť. Aj tak by sme toho na jednom tréningu veľa nenatrénovali, takže by to nemalo význam," povedal po poslednom zápase Cíger. "Musíme si oddýchnuť, aj jeden od druhého," doplnol ho v živom rozhodove pre RTVs kapitán Andrej Sekera