MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slovensko prehralo druhýkrát v rade

článok

Slováci viedli proti Bielorusom po dvoch tretinách 2:0, ale v záverečnej časti hry štyrikrát inkasovali a prehrali 2:4.

Úvodná tretina sa niesla v znamení obojstranne bojovného hokeja, ktorý však veľa vyložených šancí na skórovanie nepriniesol. Diváci sedovali rýchly hokej prelievajúci sa zo strany na stranu, no gólmani si za pomoci svojich defenzív pohodlne udržali čisté kontá. 

Po prvej zmene strán sa obraz hry zmenil a diváci ihneď videli otvorenie skóre. V presilovke piatich proti trom sa oň strelou od modrej čiary postaral slovenský kapitán Sekera. O päť minút neskôr mali Bielorusi v prečíslení skvelú príležistosť na vyrovnanie, no Stas zobral situáciu na seba a rafil iba Hudáčka. Slováci potom pokračovali v aktívnom prístupe a v druhej polovici tretiny vybojovali ďalšiu presilovku. Aj tú sa im podarilo využiť po Jurčovom teči Mikušovej strely a tak odišli do šatne s vedením 2:0.

Záverečná dvadsaťminútovka priniesla do tretice rozdielny hokej. Slováci dobre rozohraný zápas plne stratili z rúk, začali prepadávať v defenzíve a súpera pustili k viacerým vylúženým šanciam. Bielorusi ponúknutým priestorom vôbec nepohrdli, rýchlo vyrovnali a potom sa im dokonca podaril aj dokonalý obrat. V samom závere to ešte tréner Cíger skúšal hrou bez brankára, ale ani minúta a pol drvivého tlaku skonsolidovaných Bielorusov nezaskočila. 

Zdeno Cíger, tréner Slovenska: "Dve tretiny sme hru kontrolovali, ale potom Bielorusi zacítili svoju šancu a pridali. Nahadzovali puky, nám sa to veľmi ťažko bránilo a napokon aj otočili skóre. Zároveň sme v zápase prišli o Michala Sersena, ktorý má zlomenú nohu a v Petrohrade určite dohral. Nádejne to nevyzerá ani s Andrejom Šťastným, ktorý si poranil prsný sval. Jeho presnú diagnózu zatiaľ nepoznám."

Dominik Graňák, obranca Slovenska: "Neviem, čo sa stalo. Prestali sme korčuľovať, prestali sme hrať aktívne. Prvé dve tretiny oni žiadne šance nemali, dokonca sme ubránili oslabenie piatich proti trom. Potom ale prišla tretia tretina a z nás bolo úplne iné mužstvo."


Slovensko - Bielorusko 2:4 (0:0, 2:0, 0:4)

Góly a asistencie: 21. Sekera (Réway, Daňo), 37. Jurčo (Mikuš, Hudáček) – 43. Gotovec (Linglet), 49. Gavrus (Gotovec), 55. Stepanov (Lisovec), 58. Linglet (Platt, Lisovec)

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Lušňák, Šťastný, Skalický – Cehlárik

Bielorusko: Koval (Lalande) – Pavlovič, Ustinenko, Jevenko, Gotovec, Lisovec, Chenkel, Djukov, Korobov – Komarov, Kitarov, Demkov – Gavrus, Kovyršin, Stepanov – S. Kosticyn, Kaljužnyj, A. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet