MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slovensko nestačilo na Kanadu

článok

Slovensko podľahlo tímu Kanady.

Kanada už od úvodu potvrdzovala svoju absolútnu dominanciu na turnaji, keď po niekoľkých sekundách uzavrela Slovensko v obrannej tretine a roztočila tam prvý väčší kolotoč. Ten napokon presnejšou strelou ocenený nebol, preto sa do protiúotku dostal Tomáš Jurčo, ktorý spätnou prihrávkou našiel Sekeru, avšak jeho tvrdá rana skončila len v moci Talbota. Na ľade sa dlhé minúty nedialo nič zaujímavé, až na prelome 11. a 12. minúty sa Kanada dostala do šance. To sa na modrej čiare oprel do puku Morgan Rielly, ktorý prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Javorovým listom sa podarilo náskok zveľadiť ešte do konca prvej tretiny, do listiny strelcov sa zapísal aj Matt Duchene.

Aj druhá tretina priniesla aktívny hokej z oboch strán, jej úvod pritom predovšetkým mierny tlak Slovenska, ktoré sa usadilo pred Talbotom, kde mal Dravecký dostatok priestoru aj času na zakončenie, v páde ale napokon trafil len hornú žrď bránky Kanady. Slováci v útočnom snažení nepoľavili, potvrdil to aj Švarný, ktorého rana ešte vypadla gólmanovi, v predbránkovom priestore ale nebol nik, kto by voľný puk mohol doraziť do siete. Presadiť sa chcel následne aj Bakoš, ktorý v protiútoku 3 proti 2 trafil iba zadný mantinel, čo Kanadu, pochopiteľne, výraznejším spôsobom ohroziť nemohlo. Povestné nedáš - dostaneš platilo v tomto prípade do bodky, počas vylúčení Daňa sa gólovo presadil na tomto turnaji nezastaviteľný Taylor Hall. Na gól strelecky aktívneho útočníka nadviazal ešte do prestávky ešte Mark Scheifele. Aj vďaka jeho gólu sa šlo do šatní po 40 minútach hry za stavu 0:3 v neprospech Slovenska. 

Tretia tretina predstavovala pre Kanadu už možnosť absolútnej hernej pohody. Aj preto sa mohli jej hokejisti pokojne zdržiavať aj v obrannej tretine, kde s pukom na hokejkách zväčša zbierali cenné sekundy. Platilo to až do 51. minúty, kedy sa v šanci ocitol Brassard a upravil na finálnych 5:0.

Zdeno Cíger, tréner SR: "Súperovi chcem pogratulovať k víťazstvu. Naši chlapci bojovali a robili čo mohli, ale Kanada odohrala naozaj dobrý zápas. Chlapci hrali kolektívne až do konca a snažili sa, za čo im patrí naša vďaka."

Kanada - Slovensko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 12. Rielly (Brassard), 19. Duchene (Marchand), 34. Hall (Stone, McDavid), 39. Scheifele (Reinhart, Stone), 51. Brassard (Perry, Murray)

Kanada: Talbot (Pickard) – Tanev, Rielly, Ceci, Murray, Dumba, Matheson, Hutton – Stone, Scheifele, Domi – Perry (C), Brassard, Hall – Gallagher, O'Reilly (A), Jenner – Duchene (A), McDavid, Marchand – Reinhart

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Švarný, Meszároš, Graňák (A), Mikuš, Jaroš – L. Hudáček, Viedenský, Jurčo – Daňo, Réway (A), Bakoš – Bartánus, Marcinko, Dravecký – Cehlárik, Skalický, Lušňák