MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slováci zakončili prípravu na MS 2016 víťazne

článok

Zverenci Zdena Cígera triumfovali v poslednom prípravnom dvojzápase pred začiatkom svetového šampionátu a do Petrohradu pocestujú pozitívne naladení. Dánsky výber zdolali vo štvrtok v Skalici 4:3 po predĺžení a v sobotu v Bratislave 3:1.

1. zápas

Slovenskí hokejisti začali duel na Záhorí vynikajúco a do vedenia sa dostali už po necelých dvoch minútach hry, kedy Bartánus naservíroval puk Draveckému a ten bezpečne rozvlnil sieť dánskeho gólmana Nielsena. Slovensko chcelo následne pridať aj ďalšie presné zásahy, ale hosťujúca defenzíva nič podobné nepripúšťala. Naopak, v 18. minúte skončil puk v Hudáčkovej bránke na opačnej polovici klziska, ale rozhodcovia napokon gól neuznali, pretože Hansen stál v bránkovisku. Po prvej dvadsaťminútovke teda Slováci viedli 1:0 a do druhej tretiny mohli vstúpiť pozitívne naladení. Zverenci kouča Cígera po zmene strán súpera prevýšili po všetkých herných stránkach a zásluhou gólov Bakoša a Réwaya si vypracovali vedenie 3:0. Pred záverečnou časťou stretnutia nič nenasvedčovalo tomu, že by Slováci o svoj náskok mohli prísť, no vedenie si predsa len neudržali. Dánsko dokázalo vyrovnať v rozpätí štyroch minút, za čo mohlo vďačiť strate koncentrácie domáceho tímu. O víťazovi zápasu tak napokon rozhodlo až predĺženie, ktoré po 25 sekundách rozhodol prudkou strelou Meszároš.

Slovensko - Dánsko 4:3 pp (1:0, 2:0, 0:3 - 1:0)

Góly: 2. Dravecký (Bartánus, Marcinko), 27. Bakoš (Réway, Meszároš), 29. Réway (Bakoš, Daňo), 61. Meszároš (Bakoš, Sersen) - 51. Niclas Jensen (J. Jensen), 54. Niclas Jensen (Madsen, Storm), 54. Hansen (Starkov, Ehlers)

Vylúčení: 4:6 na 2 min., navyše 46. Lassen (Dán.) 5 min. + DKZ za nedov. bránenie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Müllner - Výleta, Šefčík, 3158 divákov.

Zostavy:

Slovensko: J. Hudáček – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Cehlárik, Viedenský, Šťastný – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Hrnka, Lušňák, Skalický

Dánsko: S. Nielsen - J. Jensen, Kristensen, Lassen, Lauridsen, Nicolas Jensen, D. Nielsen, Bödker, Spelling - Storm, Madsen, Niclas Jensen - Hansen, Starkov, Ehlers - Bau Hansen, Green, Bjorkstrand - Poulsen, Aagaard, From

2. zápas

Dvojzápas s Dánskom, ako i celú prípravu na MS 2016, ukončili slovenskí hokejisti v Bratislave. Hráči s dvojkrížom na hrudi v hlavnom meste predviedli svoj doposiaľ nejlepší výkon v príprave a už po siedmich minútach hry viedli 3:0, o čo sa postupne postarali Libor Hudáček, Dravecký a Meszároš. Slovenskí hokejisti bavili divákov počas celého priebehu zápasu a hru mali plne pod kontrolou. Do defenzívy sa museli stiahnuť až v záverečnej dvadsaťminútovke, kedy sa Dáni pokúšali o malý zázrak, no celkovo sa im podarilo dosiahnuť iba jeden presný zásah. Slovensko v záverečnom prípravnom zápase vyhralo 3:1, s čím vyjadrili po záverečnom hvizde spokojnosť hlavný tréner i samotní hokejisti. Spokojní mohli byť aj priaznivci na tribúnach, reprezentanti totiž pred odletom na MS 2016 vyslali fanúšikom pozitívny signál.

Slovensko - Dánsko 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)

Góly: 1. L. Hudáček (Viedenský), 2. Dravecký (Marcinko, Mikuš), 7. Meszároš (Réway, Daňo) - 31. Green (Christensen)

Vylúčení: 3:3na dve min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, J. Konc - J. Tvrdoň, Výleta, 8247 divákov

Zostavy:

Slovensko: Konrád - Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný – Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Hrnka, Šťastný, Lušňák

Dánsko: Dahm - Nicolas Jensen, J. Jensen, Lassen, M. Lauridsen, O. Lauridsen, D. Nielsen, Bödker - Ehlers, Aagaard, Hansen - Storm, Madsen, Niclas Jensen - Bjorkstrand, Green, Christensen - Bau Hansen, Starkov, Poulsen

Záverečná nominácia Slovenska na MS 2016:

Brankári: Július Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Samuel Baroš (HKM Zvolen)

Obrancovia: Dominik Graňák (Rögle BK, Švéd.), Christián Jaroš (Lulea HF, Švéd.), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.), Michal Sersen, Ivan Švarný (obaja Slovan Bratislava, KHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL/Kan.), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs, NHL/Kan.) Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR)

Útočníci: Marek Bartánus, Tomáš Hrnka (obaja HC Košice), Peter Cehlárik (Lulea HF, Švéd.), Marko Daňo (Winnipeg Jets, NHL/Kan.), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Libor Hudáček (Örebro HK, Švéd.), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava, KHL), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron, Švaj.), Martin Bakoš (Bílí Tygři Liberec, ČR), Tomáš Jurčo (Detroit Red Wings, NHL/USA)