MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slováci v príprave na MS 2016 stále bez výhry

článok

Zverenci reprezentačného trénera Zdena Cígera pokračujú v príprave na MS 2016, ktoré sa v máji uskutočnia v ruských mestách Moskva a Petrohrad. Za sebou majú domáci dvojzápas s Ruskom, pred sebou v piatok a v nedeľu tohto týždňa dva duely vo Francúzsku. Na chuť výhry ešte stále čakajú, aj keď v druhom domácom zápase proti Rusom mali k triumfu naozaj blízko.

1. zápas

Slováci vyzvali usporiadateľa svetového šampionátu 2016 najskôr na klzisku košickej Steel arény. V bránke sa od začiatku predstavil Július Hudáček, ktorý predtým v Košiciach pôsobil a prostredie dôverne poznal. Prvá tretina priniesla bojovný, ale bezgólový hokej. Slovensko držalo so súperom krok, vypracovalo si niekoľko zaujímavých príležitostí, avšak ani jednu z nich nevyužilo. Gôly začali padať až po prvej zmene strán. Rusi sa v strednej dvadsaťminútovke presadili trikrát, na čo Slováci neodpovedali ani raz. Cígerovci sa snažili a aj naďalej sa pokúšali predvádzať útočný hokej, ale proti prestížnemu súperovi sa im nedarilo presadiť ani v tretej tretine. V nej naopak ruskí hokejisti pridali ďalšie tri presné zásahy a v Košiciach triumfovali celkovo 6:0.

Slovensko - Rusko 0:6 (0:0, 0:3, 0:3)

Góly a asistencie: 28. Šalunov (Averin, Vojnov), 30. Vojnov (Šipačov, Gusev), 37. Averin (Apalkov), 46. Averin (Jakovlev), 53. Šumakov (Jakovlev, Ľubuškin), 59. Karpov (Dyblenko, Vojnov)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, Jonák - Korba, Šefčík (všetci SVK), 7620 divákov

Zostavy:

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Meszároš, Sersen, Graňák, Švarný, Rosandič, Kozák, Čerešňák, Jánošík – Dravecký, Reway, Šťastný – Lušňák, Viedenský, Skalický – Hrnka, Marcinko, Bartánus – Hlinka, L. Hudáček, Handlovský

Rusko: Šesťorkin (Ustinskij) – Pajgin, Jarullin, Ľubuškin, Jakovlev, Vojnov, Belov, Dyblenko – Karpov, Loktionov, Kartajev – Averin, Galuzin, Apalkov – Dadonov, Šipačov, Gusev – Sannikov, Šalunov, Šumakov

2. zápas

Odvetný zápas sa hral pod Tatrami na zimnom štadióne v Poprade. V bránke dostal priestor gólman Branislav Konrád a všetci, vrátane fanúšikov, si želali, aby sa nezopakoval košický debakel. Slováci pristúpili k zápasu bojovne a s veľkým nasadením. Kvalita ostala na ruskej strane, no naši reprezentanti sa rozhodne nemali za čo hanbiť. Útočná snaha im však úspech v prvej tretine nepriniesla, presadili sa v nej iba hostia, ktorí využili presilovku. Po zmene strán však aktívny výkon priniesol svoje ovocie, Réway našiel kapitána Sersena a ten prepálil ruského gólmana Šesťorkina. Vyrovnaný stav 1:1 platil aj po druhej tretine, kedy divákov zo sedadiel zodvihla aj pästná výmena medzi Draveckým a Ljubuškinom. V tretej dvadsaťminútovke potom pod Tatrami ďalší presný zásah nepadol a nerozhodlo sa ani v päťminútovom predĺžení. O všetkom rozhodla až nájazdová lotéria, ktorej kraľovali skvelí brankári. Šesťorkin zatiahol roletu úplne, Konrád však za svoj chrbát pustil jeden puk, čo bol rozhodujúci rozdielový moment duelu a Slovensko prehralo proti ruskému hokejovému gigantovi tesne 1:2 po samostatných nájazdoch.

Slovensko - Rusko 1:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 41. Sersen (Réway, L. Hudáček) – 9. Galuzin (Jakovlev), rozh. náj. Gusev.

Vylúčení: 4:7 na 2 min., navyše Dravecký (SVK), Ljubuškin (RUS) obaja 5 min. + DKZ za údery, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 4640 divákov, rozhodovali: Kubuš, D. Konc - Gajan, Korba (SVK)

Zostavy:

Slovensko: Konrád (J. Hudáček) – Sersen (C), Meszároš, Švarný (A), Graňák, Jánošík, Čerešňák, Kozák, Rosandič – Bartánus, Réway (A), Dravecký – L. Hudáček, Viedenský, Lušňák – Šťastný, Marcinko, Hrnka – Skalický, Hlinka, Handlovský

Rusko: Šesťorkin (Justinskij) – Jakovlev, Liubuškin, Belov, Vojnov, Dyblenko, Jarullin, Pajgin – Apalkov, Galuzin (C), Averin (A) – Gusev, Šipačov (A), Dadonov – Šumakov, Šalunov, Sannikov – Kartajev, Loktionov, Karpov