MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slováci s ďalšou prehrou, tentokrát podľahli Fínsku

článok

Slovensko nebodovalo už v 4. zápase v rade.

Po troch prehrách v sérii mali pred sebou Slováci neľahkú úlohu - konečne si napraviť chuť a v zápase bodovať. Navyše, táto úloha bola o to ťažšia, že naši chlapci hrali proti húževnatému Fínsku, ktoré kožu ľahko rozhodne nepredá. Potvrdilo sa to už na začiatku 4. minúty, kedy sa s pukom vydal na útočný výlet Sallinen, avšak jeho ranu zastavila konštrukcia slovenskej bránky. Žrď svätyne krytej Júliusom Hudáčkom zvonila aj o dve minúty neskôr v tom čase ale pálil Granlund. Smolu Fínov v zakončení chcel využiť Bartánus, ktorý sa rýchlo vydal na výpad, avšak v hodine dvanástej ho fínska obrana dokázala od puku odzbrojiť. Aj preto sa šlo do šatní za stavu 0:0.

Aj úvod prostrednej tretiny sa niesol vo svižnom tempe a aj keď sme sledovali pozornú obrannú hru oboch celkov, puk pomerne často prepadal až ku gólmanom, ktorí ho museli včas  pokryť. Ako prvému sa to nepodarilo Hudáčkovi v  32. minúte, kedy pred jeho bránkou Fíni počas presilovej hry rozpútali hotové peklo. Napokon z neho prišlo zakončenie, ktoré vyslal Mikko Koivu, pričom jeho rana bola slovenskou obranou nešťastne zrazená do našej siete. Fíni následne pridali ešte jeden rýchly gól, ten prišiel už po 50 sekundách hry, keď sa do listiny strelcov zapísal aj Pihlström. Po 40 minútach hry preto platil stav 0:2 v neprospech Slovenska. 

Cieľ Suomi do tretej tretiny bol jasný - postrážiť si vedenie a nedovoliť súperovi výraznejšie dorovnať obraz hry. Aj preto sa Fínsko s postupom času zameralo skôr na pozornú defenzívu, ktorá mala zdobiť poslednú časť riadnej hracej doby. A keďže sa reprezentanti severského štátu dokázali ubrániť, navyše tekým spôsobom, že Barkov zvýšil na 3:0,Jokinen na 4:0 a ešte 3 sekundy pred koncom Laine na finálnych 5:0.

Slovensko - Fínsko 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Góly a asistencie: 32. Koivu (Lindell, Aho), 32. Pihlström (Sallinen, Pokka), 47. Barkov (Hietanen, Jokinen), 60. Jokinen (Hietanen, Barkov), 60. Laine (Barkov)

Slovensko: J. Hudáček (Konrád) – Marinčin, Sekera (C), Meszároš, Švarný, Graňák (A), Mikuš – Jurčo, Réway (A), Bakoš – Dravecký, Lušňák, L. Hudáček – Cehlárik, Marcinko, Skalický – Daňo, Bartánus

Fínsko: Saros (Koskinen) – Lindell, Pokka, Jaakola, Hietanen, Kukkonen, Ohtamaa, Lajunen, Kivistö – Jokinen, Barkov, Laine – Mikael Granlund, Koivu (C), Komarov – Pyörälä, Koskiranta, Aho – Pihlström, Sallinen, Rantanen