MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slováci proti Nemcom bez bodu

článok

Slovensko v Petrohrade prvýkrát prehralo, podľahlo nemeckému tímu.

Slovenskí hokejisti odštartovali svoj tretí zápas svetového šampionátu veľkou bojovnosťou a už po necelých troch minútach hry získali svoju prvú presilovku, ktorú však využiť nedokázali. Aj napriek tomu sa vedenia ujali ešte v prvej desaťminútovke, kedy Bartánus prirhávkou popred bránku ideálne našiel Cehlárika a ten od ľavej žrde rozvlnil sieť. Rovnakí hráči mohli dosiahnuť aj druhý presný zásah Slovenska, ale Cehlárikova prihrávka pred bránku neprešla. Ešte pred prestávkou od modrej čiary prudko vypálil Sersen, ale Bartánusa k dorážke súperi nepustili.

Po jednogólovej prvej tretine tak mohli byť slovenskí fanúšikovia spokojní, ale určite si želali skoré navýšenie gólového rozdielu. Toho sa však vôbec nedočkali a zápas sa začal vyvíjať opačným smerom. Nemecko nie len že vyrovnalo, ale v priebehu strednej dvadsaťminútovky aj otočilo skóre vo svoj prospech a ujalo sa vedenia 3:1. Postupne sa o to postarali strelou spred bránkoviska Hager, predbránkovým tečom Gogulla a presilovkovým zakončením z ľavej strany Reimer.

V úvode záverečnej dvadsaťminútovky mali Slováci stále dostatok času na skresanie dvojgólovej straty, ale dôležitú časť hry nezačali dobre a po premárnenej presilovke inkasovali. Za stavu 1:4 už bolo o víťazovi duelu v podstate rozhodnuté, ale slovenskí fanúšikovia v Petrohrade neprestávali s povzbudzovaním svojich obľúbencov. Dobrá atmosféra Cígerovým zverencom pomohla a bolo na nich vidieť snahu po ofenzívnej činnosti, ale vynikajúca nemecká defenzíva sa pohodlne bránila a súpera do vyložených šancí vôbec nepúšťala. Nemci napokon tesne pred poslednou päťminútovkou zápasu pridali aj svoj piaty gól, ktorý už poslali do siete Hudáčka, ktorý za stavu 1:4 vystriedal Konráda. 

Peter Cehlárik, útočník Slovenska: "Svoj gól by som ihneď vymenil za víťazstvo Slovenska. Chceli sme získať tri body, ale Nemci nás predčili a využili svoje šance, boli efektívni. Teraz to musíme hlavne hodiť za hlavu, veď zajtra je nový deň a nový zápas."

Zdeno Cíger, tréner Slovenska: "Dnes sme si vyhrať skutočne nezaslúžili. Nemci boli vo všetkých herných činnostiach lepší, predčili nás fyzicky aj korčuliarsky. My sme navyše nedodržiavali disciplnínu a boli sme zbytočne vylučovaní."

Marco Sturm, tréner Nemecka: "Pre nás to bol dôležitý zápas. Vedeli sme, čo musíme zlepšiť a odzrkadlilo sa to na našom pohybe. Hrali sme výborne celých šesťdesiat minút. Takéto víťazstvo nás teší, navyše veľmi dobre chutí. Zaslúžili sme si ho. Môžeme sa tešiť do polnoci, od zajtra sa už musíme sústrediť na ďalší zápas."


Slovensko - Nemecko 1:5 (1:0, 0:3, 0:2)

Góly a asistencie: 9. Cehlárik (Bartánus, Mikuš) – 25. Hager (Gogulla, Schutz), 29. Gogulla (Müller, Hager), 35. Reimer (Kahun, Draisaitl), 44. Macek, 55. Kahun

Slovensko: Konrád (J. Hudáček) – Meszároš, Sersen (A), Marinčin, Sekera (C), Graňák, Mikuš, Jaroš, Švarný – Dravecký, Réway (A), Bakoš – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Cehlárik, Marcinko, Bartánus – Lušňák, Šťastný, Hrnka

Nemecko: Pielmeier (Brückmann) – Ehrhoff (A), Holzer, Müller, Reul, Akdag, Boyle, Braun – Seidenberg, Goc (C), Kink (A) – Noebels, Draisaitl, Macek – Rieder, Kahun, Reimer – Gogulla, Hager, Schütz – Fauser