MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Slováci cestujú do Fínska už aj s Meszárošom

článok

Po dvoch týždňoch náročnej kondičnej prípravy sa hokejová reprezentácia Slovenska vydá na svoje prvé dva prípravné zápasy do Fínska. V Porku (7. apríla) a Turku (8. apríla) pritom odohrajú počas prvej predturnajovej previerky pred MS 2016 náročné stretnutia so Suomi.

Slovenská hokejová reprezentácia sa od pondelka 4. apríla pripravuje na prvé prípravné zápolenie v Bratislave. Po dvojdňovom tréningu pritom Slováci naberú smer Fínsko, kde sa ich prílet očakáva v stredu 6.4.2016. Tréner Zdeno Cíger už nebude počítať so službami Filipa Surovku ani Tomáša Rusinu, na sever Európy nepoletí ani Marek Ďaloga. "Naopak, už v Bratislave sa k nám pripojí Andrej Meszároš a do Fínska napokon odletí dvadsaťosem hráčov, ktorých chceme vyskúšať v oboch dueloch. Na Slovensku zostane akurát Marek Ďaloga, ktorý dostane od stredy voľno,"vyjadril sa pre oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja generálny manažér slovenskej reprezentácie Róbert Švehla. Pre Meszároša budú zápasy proti Fínsku prvými reprezentačnými od februárového turnaja Slovakia cup v Žiline.

Prvá previerka na pôde súpera bude mať Slovákov pripraviť predovšetkým na ďalšie predturnajové zápasy, naša reprezentácia totiž postupne vyzve ešte súpera z Ruska, Francúzska aj Dánska.

Káder slovenskej hokejovej reprezentácie na budúcotýždňový tréningový kemp v Bratislave a prípravné zápasy vo Fínsku (4. 4. - 8. 4. 2016):

Brankári: Július Hudáček (Örebrö, Švéd.), Branislav Konrád (HC Olomouc, ČR), Tomáš Tomek (MsHK DOXXbet Žilina)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Vítkovice Steel, ČR), Marek Ďaloga (AK Bars Kazaň, KHL/Rus.), Dominik Graňák (Rögle BK/Švéd.), Adam Jánošík (HC Piráti Chomutov, ČR), Oldrich Kotvan (HC PSG Zlín, ČR), Lukáš Kozák (Kometa Brno/ČR), Patrik Luža, Mislav Rosandič, Michal Sersen, Ivan Švarný (všetci Slovan Bratislava), Andrej Meszároš (Sibir Novosibirsk, KHL/Rus.)

Útočníci: Rasistlav Dej (HK Mountfield Hradec Králové, ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Peter Galamboš (MHC Martin), Michal Hlinka (Dukla Trenčín), Libor Hudáček (Örebrö, Švéd.), Václav Stupka, Lukáš Handlovský (obaja MsHK DOXXbet Žilina), Patrik Lušňák, Pavol Skalický, Andrej Šťastný, Marek Viedenský (všetci Slovan Bratislava), Tomáš Marcinko (HC Dynamo Pardubice, ČR), Martin Réway (HC Fribourg-Gottéron/Švaj.), Rastislav Špirko (Kometa Brno), Michael Vandas (HC Vítkovice Steel, ČR)

Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (hlavný tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Róbert Bereš (kondičný tréner), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Samuel Petráš (kustód), Michal Malina (masér), Tomáš Štulajter (médiá).