MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Rozprávkový Petrohrad a hokejové šialenstvo

článok

Mesto na Neve je spoločne s Moskvou domovom pre šestnásť hokejových reprezentačných celkov, desiatky trénerov, stovky usporiadateľov a tisícky fanúšikov.

Priaznivci z celého sveta majú v druhom najväčšom meste Ruskej federácie o zábavu postarané dokonale. Mimo hracích dní svojich výberov si voľný čas skrášlia spoznávaním historických pamiatok, či zábavou podporenou najznámejším ruským alkoholom, ktorému sa tu snáď nevyhne ani jeden návštevník. Počas zápasov a krátko pred nimi sa zase o výbornú náladu postará prepracovaný usporiadateľský tím. 

Rusi pristúpili k šampionátu naozaj zodpovedne a starostlivo sa na nápor návštevníkov pripravili. Až má občas človek dokonca pocit, že je tu ľudí v žltých bundách až priveľa a často majú na starosti úplne zbytočné úlohy. Pred štadiónom napríklad stojí dvojica predstavujúca jednotlivé krajiny, ktoré budú hrať najbližší zápas a symbolickým "tľapnutím" s jej členmi si môžete zatipovať, ktorá krajina zvíťazí. Veľa práce tiež nemajú dobrovoľníčky, ktoré sa striedajú v státí pri dídžejovi a pravidelne mávajú do kamery, či dievčina, ktorej môžete dať do ruky svoj mobilný telefón a ochotne vás pred štadiónom odfotí. 

Celkovo ale musíme uznať, že dobrovoľníci sú výborne pripravení a kedykoľvek vám ochotne poradia aj v angličtine, ktorú väčšina ruských obyvateľov neovláda vôbec. Práve s tým majú návštevníci najväčšie problémy, pretože zorientovať sa v meste plnom nápismi v azbuke nie je nič príjemné. 

Jazyková bariéra však úplne odpadáva vo fanzóne pred štadiónom. Tá je vždy plná smiechu a zábavy a fanúšikovia sa v nej dorozumejú aj bez slov. O dobrú náladu sa im pred zápasom postarajú rôzne vystúpenia na pódiu, ale aj maskot Laika. Toho hodnotíme snáď ako najlepšiu zložku zábavy. Animátor v kostýme sibírskeho huskyho je na svoju prácu dokonale pripravený a fanúšikov dostane do varu aj počas zápasu, a to za akéhokoľvek stavu. 

Celkové dojmy po týždni strávenom priamo v Petrohrade sú preto z našej strany viac než výborné. Hokejový šampionát je zorganizovaný dobre a fanúšikovia sa zatiaľ nemajú na čo sťažovať. Pevne veríme, že skvelá atmosféra a výborný hokej vydržia až do konca!