MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Prípravu pred MS 2016 začali Slováci prehrami

článok

Slovenskí reprezentanti majú za sebou prvú dvojicu prípravných zápasov pred blížiacim sa svetovým šampionátom v ruských mestách Moskva a Petrohrad. Zverenci hlavného trénera Zdena Cígera odohrali dvojzápas vo Fínsku, ale proti domácemu výberu chuť výhry neokúsili.

Slováci prehrali vo Fínsku postupne 2:3 a 1:6 a v prípravných zápasoch budú pokračovať už v domácom prostredí. V priebehu tohto týždňa odohrajú dvojzápas v Košiciach a v Poprade, kde si sily zmerajú s organizátorom tohtoročných majstrovstiev sveta z Ruska. Prvý duel je v metropole východného Slovenska na programe vo štvrtok o 17:00, druhý zápas sa pod Tatrami uskutoční v sobotu o 15:30.

1. zápas

Svoj prvý prípravný duel odohrali Slováci vo fínskom meste Pori. Proti Fínom tam nastúpili s Konrádom v bránke a podali dobrý výkon, avšak inkasovali ako prví už v úvodnej tretine. Následne sa slovenský výber pokúšal o vyrovnanie, ale domáca bránka a gólman Metsola boli pre Slovákov zakliati. Osudnou sa im napokon stala tretia tretina, počas ktorej pykali za dvojnásobné vylúčenie tým najkrutejším spôsobom. Fíni využili presilovku stopercentne a skórovali počas nej dvakrát, čo im zabepečilo priebežné vedenie 3:0. Slovenský výber následne nestratil na bojovnosti, za čo si po zápase od trénera Cígera vyslúžil aj pochvalu, a dokázal znížiť na 2:3 zo svojho pohľadu, no na vyrovnanie už hokejisti s dvojkrížom na hrudi aj napriek záverečnej hre bez brankára nesiahli.

Fínsko - Slovensko 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
 

Góly a asistencie: 13. T. Sallinen (Koivisto), 43. Elo (Erkinjuntti, Salmela), 43. Virtanen (Erkinjuntti, Asplund) - 55. Graňák (Réway), 59. Lušňák

Vylúčení: 2:4 na 2 min, navyše: L. Kozák (SR) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pajula, Kaukokari - Saha, Nieminen (všetci Fín.), 3828 divákov

Zostavy:
 

Fínsko: Metsola (Kilpeläinen) – Salmela, Ohtamaa, Kivistö, Lehtonen, Ahonen, Virtanen, Jalvanti, Lyytinen – Koivisto, T. Sallinen, J. Sallinen – Erkinjuntti, Malinen, Tyrväinen – Ojamäki, Asplund, Elo – Paajanen, Mustonen, Wärn

Slovensko: Konrád (Tomek) – Sersen, Graňák, Švarný, Čerešňák, Kozák, Kotvan, Jánošík, Luža – Šťastný, Réway, Dravecký – Skalický, Viedenský, Lušňák – Špirko, Marcinko, Vandas – Dej, Hudáček, Hlinka

2. zápas

Za druhým zápasom sa slovenskí reprezentanti presunuli do mesta Turku. V bránke sa tam vôbec prvýkrát v seniorskom reprezentačnom zápase predstavil Tomáš Tomek, ale premiéra mu nevyšla podľa predstáv. Slováci už od piatej minúty prehrávali a vo zvyšnom čase sa im nepodarilo vyrovnať. Naopak, góly do siete Tomeka pribúdali, celkovo ich inkasoval až šesť. Na opačnej strane skóroval iba Patrik Lušňák, ktorý presný zásah dosiahol v 51. minúte.

Fínsko - Slovensko 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
 

Góly a asistencie: 5. Wärn (Asplund), 23. Erkinjuntti (Malinen, Virtanen), 28. Virtanen (Mustonen, Wärn), 52. J. Sallinen (Salmela, Kivistö), 58. Erkinjuntti (Malinen, Tyrväinen), 60. Tyrväinen (Malinen, Saarela) - 51. Lušňák (Viedenský, A. Šťastný)

Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rantala, Finselius - Elonen, Hägerström (všetci Fín.), 4183 divákov

Zostavy:
 

Fínsko: Kilpeläinen (Metsola) – Salmela, Kivistö, Jalvanti, Lehtonen, Ahonen, Virtanen, Lyytinen – Koivisto, T. Sallinen, J. Sallinen – Erkinjuntti, Malinen, Tyrväinen – Ojamäki, Saarela, Elo – Mustonen, Apslund, Wärn – Paajanen

Slovensko: Tomek (Konrád) – Sersen, Graňák, Švarný, Kotvan, Jánošík, Čerešňák, Kozák, Rosandić – Šťastný, Réway, Dravecký – Hudáček, Viedenský, Lušňák – Dej, Marcinko, Špirko – Handlovský, Galamboš, Stupka