MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

O spoločnosti Henkel

Henkel

Spoločnosť Henkel pôsobí v troch strategických oblastiach zahŕňajúcich starostlivosť o domácnosť, kozmetiku a ďalej lepidlá, tmely a povrchové úpravy.

Napriek tomu, že prvé lepidlo vyrobila firma Henkel kedysi pre vlastnú potrebu ako materiál na lepenie krabíc s pracím prostriedkom Persil, dnes ponúka neuveriteľných viac ako 3000 špeciálnych druhov lepidiel vo viac ako 125 krajinách sveta.

V kategóriách lepidiel reprezentujú firmu Henkel značky Ceresit, Loctite, Metylan, Chemoprén, Pattex, Ponal, Pritt, TangitThomsit.

Viac informácií o jednotlivých značkách lepidiel a súvisiacich produktoch spoločnosti Henkel nájdete na www.henkel.sk.

História spoločnosti

Henkel

História firmy Henkel sa datuje už do roku 1876, keď zakladateľ firmy, mladý obchodník so záujmom o vedu, Fritz Henkel predal svoj prvý „Univerzálny prací prostriedok“ a „Univerzálny čistiaci prostriedok“ na báze kremičitanu.

Za 130 rokov sa spoločnosť rozrástla na 51 000 zamestnancov a rozšírila svoj sortiment o telovú, vlasovú a profesionálnu kozmetiku a lepidlá pre spotrebiteľov i remeselníkov.

Dnes firma Henkel predáva svoje značky v 125 krajinách sveta. V Slovenskej republike pôsobí spoločnosť Henkel Slovensko, spol. s r.o. od roku 1991. Henkel Slovensko na našom trhu ponúka produkty viac ako 50 značiek a zamestnáva približne 450 ľudí.