MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Maskotom MS 2016 je Laika

článok

Svetový šampionát seniorských hokejových reprezentácií je na programe od 6. do 22. mája 2016 v ruských mestách Moskva a Petrohrad. Fanúšikovia sa okrem skvelých súbojov na ľade tešia aj na všetky drobnosti okolo, medzi ktoré môžeme pokojne zaradiť aj maskota. Tým bude v najväčšej krajine sveta sibírsky husky.

Toto plemeno je pre krajinu typické. Už počas druhej svetovej vojny pomáhalo a slúžilo sovietskej armáde, takže má dôležitý historický význam. S Ruskom sa taktiež spája v súvislosti s rokom 1957, kedy sa túlavá suka kríženca zrejme sibírskeho huskyho a teriéra v rámci misie Sputnik 2 ako prvý živý tvor dostala na obežnú dráhu. Odtiaľ pochádza aj meno tohtoročného maskota hokejového šampionátu, do vesmíru totiž pred takmer 60 rokmi letela práve Laika.

Deti ju zrejme budú milovať

Zvieraciemu maskotovi sa potešia najmä detskí fanúšikovia. Tí psíkov milujú, výnimkou by teda nemal byť ani „plyšák” v životnej veľkosti, ktorý sa bude pohybovať v hokejových arénach a ich okolí. Animátor v kostýme Laiky sa už s určitosťou pripravuje na neustále fotenie sa, maskoti totiž už tradične pútajú pozornosť divákov, ktorí sa s nimi chcú zvečniť, aby si uchovali nezabudnuteľnú spomienku z výnimočnej športovej udalosti.

Návštevníci šampionátu si opäť budú môcť kúpiť viacero spomienkových predmetov. Už tradične sa najväčšej obľube budú tešiť pravdepodobne plyšové hračky s podobizňou Laiky, avšak vyobrazenie maskota si fanúšikovia domov budú môcť odniesť aj na tričkách či čiapkach. Ruskí usporiadatelia nenechajú nič na náhodu a Laika žiadnemu návštevníkovi neunikne.