MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Kde sa hrajú majstrovstvá sveta v hokeji 2016

MS v hokeji 2016 sa hrajú v Rusku. Zápasy sa budú hrať v Moskve vo VTB Ice Palace a v Petrohrade v Yubileyny Sport Palace.

VTB Ice Palace

Kapacita: 12 100 divákov

VTB Ice Palace je moderná viacúčelová športová hala postavená pre potreby MS v hokeji 2016. Nachádzajú sa tu 3 rôzne arény: veľké, malé a tréningové športoviská. Konajú sa tu zápasy v hokeji, basketbale, wrestlingu, boxe, MMA ale aj rôzne koncerty. Sponzorom arény je VTB - jedna z popredných ruských bánk.

Hala je schopná vďaka jedinečnému systému načapovať návštevníkom 10 000 pív za 15 minút. Uprostred nej sa nachádza multimediálna plocha, ktorá má rozmer až 136 m². Je tu umiestnených viac ako 200 plazmových obrazoviek, aby návštevníci mohli sledovať dej aj keď nie sú v hľadisku.

Yubileyny Sports Palace

Kapacita: 7 300 divákov

Táto športová hala bola postavená už v roku 1967 pri príležitosti 50. výročia sovietskej moci. V minulosti bola domovom pre basketbalový tím Spartak Petrohrad, dnes je jedným z najvýznamnejších tréningových centier krasokorčuľovanie. Okrem športových aktivít sa tu konajú aj koncerty a rôzne hudobné festivaly.