MS-V-HOKEJI.sk

CERESIToficiálny sponzor

Ako vyzerajú štadióny pre MS 2016 v hokeji?

článok

Blížiace sa MS 2016 v hokeji sa už tradične uskutočnia v dvoch hokejových arénach. K veľkému štadiónu v Moskve pribudne menšia hala v Petrohrade. Ruskí organizátori MS 2016 pripravujú pre fanúšikov dve moderné hokejové arény. Zápasy základnej skupiny A s účasťou Ruska, Švédska, Česka, Švajčiarska, Lotyšska, Nórska, Dánska a Kazachstanu sa uskutočnia v novučičkom Ľadovom paláci v Moskve. Aréna s vyše 12-tisícovou kapacitou bude aj dejiskom semifinále a finále. Slovenskí hokejisti, ktorí sa v skupine B stretnú s Kanadou, Fínskom, USA, Bielorusko, Francúzskom, Nemeckom a Maďarskom, sa predstavia v menšej hale v Petrohrade.

Ľadový palác VTB Aréna (Moskva)

Kapacita: 12 100 divákov

Otvorený: od apríla 2015

Štadión v Moskve ešte stále „vonia novotou“ a bude dejiskom zápasov ruskej reprezentácie i vrcholnej vyraďovacej časti šampionátu. Aréna bola otvorená niečo vyše rok pred začiatkom MS 2016 v hokeji. Domovským klubom je špičkový účastník KHL Dinamo Moskva. Ľadový palác ponúka tri ľadové plochy. Najväčšia bude využívaná pre duely MS a má kapacitu cez 12 000 divákov, menšia plocha pojme 3 500 divákov a hokejisti budú využívať aj tréningovú halu. Aréna už za sebou má aj prvé reprezentačné duely, keď v roku 2015 hostila zápasy turnaja Channel One Cup za účasti Ruska, Česka, Švédska a Fínska. Na zápasoch Ruska očakávame vypredané hľadisko a mimoriadne búrlivú kulisu, ktorá bude hnať zbornú dopredu. Historický význam lokality v Moskve a láska Rusov k hokeju predurčujú Ľadový palác pre dobrý a napínavý hokej vo výbornej kulise.

 

Športový palác Jubilejnyj (Petrohrad)

Kapacita: 7 012 divákov

Otvorený: od roku 1967, rekonštruovaná v roku 2009

V Petrohrade nastúpi na svoje stretnutia slovenský reprezentačný výber. Keďže sa tu ani raz nepredstavia domáci Rusi, pristúpili organizátori k rozhodnutiu nevyužiť podstatne väčší Ľadový dvorec s kapacitou 12 500 divákov, kde svoje zápasy hráva známy SKA Petrohrad. Jubilejnyj Aréna sa v súčasnosti využíva hlavne na krasokorčuľovanie. Na MS 2016 v hokeji ožije súbojmi na ľade a prílevom fanúšikov, vrátane tých slovenských. Aréna je vekom staršia, prešla však rekonštrukciou a diváci v nej budú môcť mužstvám vytvoriť pekné a kultúrne prostredie. Určite sa naplní aj slovenskými fanúšikmi, ktorí budú povzbudzovať Slovensko v zápasoch základnej skupiny a pevne veríme, že aj vo vyraďovacej časti.

Rusko má s organizovaním vrcholných podujatí dostatok skúseností a preto môžeme veriť, že MS 2016 v hokeji prebehnú z hľadiska vybavenia štadiónov na tej najvyššej úrovni. Nezabudnite, úvodné buly je na programe už o 51 dní!

Tomáš Schügerl